Lista zniżek 2019

1. Zniżka 10% w sklepach Carrefour

W sklepach Carrefour można skorzystać z Karty Dużej Rodziny przy każdych codziennych zakupach. Sklep zwraca w postaci e-kuponu na kolejne zakupy aż 10% wartości paragonu (maksymalny zwrot wynosi 30%). Carrefour przygotował specjalne progi zakupowe wskazujące, ile można zaoszczędzić.

2. 15% taniej na leczenie w placówkach LUX MED

Placówki LUX MED i Medycyny Rodzinnej, lokalizowane aż w 70 miejscach w całym kraju, oferują dużym rodzinom zniżkę w wysokości 15% na wszystkie usługi medyczne. Ponadto ze zniżki można także skorzystać w Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej w Warszawie.

3. Darmowy wstęp do parków narodowych

Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą także zupełnie za darmo korzystać ze wstępu do parków narodowych, których jest w Polsce ponad 20. W niektórych parkach, w których dozwolony jest połów ryb (np.: w Parku Narodowym Bory Tucholskie), osoby posiadające kartę dużej rodziny mogą także liczyć na spore zniżki na zezwolenia.

4. Zniżki na przejazdy kolejowe POLREGIO

Przy korzystaniu z przejazdów Przewozów Regionalnych rodzice i małżonkowie rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć na uzyskanie zniżek na bilety w wysokości takiej samej lub wyższej, jak ich dzieci.

W przypadku zakupu biletów jednorazowych obowiązuje zniżka w wysokości 37% (czyli taka, jak dla uczniów posiadających legitymację szkolną), a przy zakupie biletu miesięcznego aż 49%.

Tańszy jest także zakup REGIOkarty. Z Kartą Dużej Rodziny REGIOkarta półroczna kosztuje 105 zł, a roczna 175 zł.

Co więcej – osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą także liczyć na wiele zniżek lokalnych na bilety czasowe. Oferty promocyjne obowiązują na przejazdy czasowe na obszarze województwa pomorskiego, miasta Szczecina, Poznańskiego Węzła Kolejowego, aglomeracji łódzkiej i aglomeracji krakowskiej.

5. Zniżki w opłatach paszportowych

Przy wyrobieniu paszportuz Kartą Dużej Rodziny dzieci mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 75%, a ich rodzice oraz małżonkowie rodziców zapłacą tylko połowę standardowej stawki.

6. Rabat na prąd w sieci Enea

Z Kartą Dużej Rodziny taniej możemy zapłacić także za prąd. Zniżki oferuje na przykład sieć Enea – z oferty promocyjnej można skorzystać jednak tylko w Biurze Obsługi Klienta Enei i trzeba mieć ze sobą Kartę Dużej Rodziny.

Zniżka dla rodzin wielodzietnych obowiązuje także przy zakupie markowych produktów z oferty Enei. W ten sposób można uzyskać zniżkę w wysokości nawet 30%.

7. Tańsze loty LOT-em

Polskie Linie Lotnicze LOT, ze względu na to, że są oficjalnym partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oferują bardzo duże zniżki:

– 10% od ceny podróży we wszystkich klasach (LOT Business Class, LOT Premium Economy oraz LOT Economy Class),

– 50% od ceny usługi dodatkowej (Mój Dodatkowy Bagaż, Moje Ulubione Miejsce oraz Mój Dodatkowy Sprzęt).

8. Zniżka do kin Cinema 3D

Ulgę można otrzymać także w kinie Cinema 3D. Karta Dużej Rodziny jest honorowana po okazaniu w kasie zarówno karty, jak i dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby korzystającej ze zniżki. Z rabatu wynoszącego 2 zł od standardowej ceny biletu można skorzystać raz dziennie i tylko w odniesieniu do jednego biletu.

9. Rabat na prąd w sieci Energa

Ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przygotowała także Energa. Z preferencyjnych stawek za prąd mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Energi. Skorzystanie z oferty z Kartą Dużej Rodziny gwarantuje niezmienność cen prądu przez okres 12 miesięcy.

Więcej informacji na temat oferty promocyjnej można znaleźć na stronie: https://www.energa.pl/prad_dla_duzej_rodziny.

10. 20% taniej w kinach sieci Helios

Preferencyjne ceny czekają także na posiadaczy Karty Dużej Rodziny w kinach sieci Helios. Karta uprawnia do zakupu:

– biletu do kina ze zniżką w wysokości 20%,

– napojów z dystrybutora, popcornu oraz nachosów z rabatem w wysokości 20%

– kawy z oferty Helios Café ze zniżką w wysokości 20%.

Więcej informacji na temat oferty opublikowano na stronie: https://www.helios.pl/28,Pila/Aktualnosci/Szczegoly/id/6125/Karta-Duzej-Rodziny-w-kinach-Helios%21.

11. Bezpłatna karta Rodzina do kina w Multikinie

W Multikinie duże rodziny mogą liczyć nie na zniżkę na poszczególne bilety, ale na wydanie karty Rodzina do kina. Normalnie kosztuje ona 5 zł, a po okazaniu Karty Dużej Rodziny jej wydanie jest bezpłatne. Z kartą Rodzina do kina rodzic uzyskuje możliwość wejścia na dowolny film przeznaczony dla najmłodszej publiczności w cenie biletu na dziecka.

12. 3000 zł na zakup kotła gazowego

Specjalną ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przygotował także PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo).

Jeśli zdecydujesz się na wymianę swojego starego „kopciucha” na gazowy kocioł kondensacyjny w ramach naszej Akcji, nie tylko przyczynisz się do poprawy stanu powietrza, ale dodatkowo zyskasz nawet do 3000 zł.

Oferta jest stała, ale środki uruchamiane są czasowo w ramach danej puli. Z reguły w jedną pulę wchodzi 1000 dofinansowań w wysokości 3000 zł każde.

Więcej informacji dotyczących aktualnego dofinansowania można znaleźć na stronie: http://pgnig.pl/dofinansowanie.

13. Rabat na paliwo na stacjach Orlen

Karta Dużej Rodziny gwarantuje także stałe zniżki na paliwo. Rabat dla rodzin wielodzietnych tankujących na stacjach Orlen wynosi:

– 8 gr dla paliw standardowych,

– 10 gr dla paliw VERVA.

Ponadto posiadacze karty otrzymują także stałą zniżkę w wysokości 20% na produkty z oferty Stop Cafe oraz usługi myjni na stacjach Orlen.

14. Rabat na paliwo na stacjach Circle K

Rabaty paliwowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oferuje także stacja Circle K:

– 8 gr/l na paliwa bazowe: benzyna miles® 95, olej napędowy miles® diesel, gaz LPG SupraGas,

– 15 gr/l na paliwa premium: benzyna milesPLUS® 95, benzyna milesPLUS® 98, olej napędowy milesPLUS® diesel, milesPLUS diesel arktyczny.

Klienci stacji mogą także skorzystać z rabatu w wysokości 25% na usługi myjni w programach: Optimum, Premium, Premium ShineTecs® +RainTecs®.

Przewidziano również rabat w wysokości 20% na wybraną ofertę gastronomiczną stacji: produkty z kawiarki, ciastka przygotowywane bezpośrednio na stacji oraz produkty spożywcze typu hot food.

Więcej szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie: https://m.circlek.pl/cs/Satellite/PL1/pl_PL/pg1334116499963/osoby-prywatne/promocje/KartaDużejRodziny.html?c=Page&childpagename=PL1%2FLayout&cid=1334116499963&d=Touch&lang=pl_PL&packedargs=lang&pagename=PL1Wrapper&sitepfx=PL1&sitepfx=PL1.

15. Rabaty na paliwa w LOTOS

Ofertę dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny przygotował także LOTOS. Po okazaniu karty można zaoszczędzić:
– 8 gr na litrze paliwa LOTOS: olej napędowy, LPG, Pb95 (benzyna bezołowiowa),
– 10 gr na litrze paliwa premium: LOTOS Dynamic Pb98 i LOTOS Dynamic Diesel.

Zniżkę w wysokości 20% przewidziano także na wszystkie produkty gastronomiczne, które można nabyć w Cafe Punkcie. Taką samą zniżkę (20%) stacja oferuje także w przypadku korzystania z myjni samochodowej.

Sprawdź listę stacji LOTOS, na których jest honorowana Karta Dużej Rodziny: http://www.lotos.pl/25/dla_kierowcy/stacje_lotos?q=&r=0&f=0_0_6_2%2C1#go-to-content.

16. Lepsze warunki konta, kredytu i lokaty w Credit Agricole

Karta Dużej Rodziny uprawnia klientów banku Credit Agricole do skorzystania z preferencyjnych warunków przy prowadzeniu konta, wykupowaniu lokaty terminowej, kredytu gotówkowego lub karty kredytowej, a także braniu kredytu mieszkaniowego.

Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie: https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/karta-duzej-rodziny.

17. Rabat na zakupy w Świecie Książki 

Rabat z Kartą Dużej Rodziny można również otrzymać przy zakupach w księgarniach Świat Książki oraz w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Rabat obowiązuje przy zakupie:

 • książek,
 • audiobooków,
 • e-booków,
 • artykułów szkolnych,
 • artykułów papierniczych.

18. Rabat 10% na kursy językowe w Empik School 

 • W większości miast, w których można skorzystać z usług szkół językowych Empik School, na Kartę Dużej Rodziny oferowana jest zniżka w wysokości 10% od ceny bazowej dowolnego kursu językowego (dotyczy kursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych).

19. Tańsze ubezpieczenia w PZU

 • Rodziny mogą również skorzystać ze zniżek na produkty ubezpieczeniowe oraz usługi medyczne oferowane przez PZU. Z Kartą Dużej Rodziny można otrzymać na przykład:
 • – 10% zniżki na nowe ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom,
 • – 10% zniżki na ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer,
 • – 20% zniżki na konsultacje lekarskie w PZU Zdrowie,
 • – 10% zniżki na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej realizowane w placówkach własnych PZU Zdrowie oraz w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowi

20. Tańsze produkty finansowe w Pekao SA

Specjalną ofertę finansową oferuje posiadaczom Karty Dużej Rodziny także Bank Pekao SA. Można liczyć na przykład na zwrot 5% miesięcznie od wysokości rachunków domowych opłacanych z kont Banku Pekao SA.

Z KDR tańsze są także kredyty hipoteczne oraz Pożyczka Przekorzystna. Rodziny wielodzietne mogą również skorzystać z Elastycznej karty kredytowej oprocentowanej w skali 0%.

21. 30% zniżki w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych 

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych również przygotowało ofertę promocyjną dla rodzin wielodzietnych. Po okazaniu Karty Dużej Rodziny można skorzystać ze zniżki w wysokości 30% na  zakup ubezpieczenia mieszkania, domu, gospodarstwa rolnego, a także następstw nieszczęśliwych wypadków.

15% zniżki można uzyskać w TUW przy wykupie ubezpieczenia komunikacyjnego wszystkich pojazdów należących do rodzin

22. Zniżki na przejazdy rodzinne PKP Intercity

Zniżka z Kartą Dużej Rodziny obowiązuje także przy przejazdach pociągami PKP Intercity. Wystarczy wykupić wspólną podróż co najmniej dwóch osób posiadających Kartę Dużej Rodziny, by skorzystać ze zniżki w wysokości 30% na oba bilety.

23. Zniżki na OC, AC i NNW w Link 4

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą również skorzystać ze zniżki na ubezpieczenie OC, AC oraz NNW w firmie Link4.

Firma oferuje:

– 5% zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC,

– 5% zniżki na pakiet OC+AC,

– 30% zniżki na ubezpieczenie mieszkaniowe OC,

– 50% zniżki na NNW,

– 10% zniżki na ubezpieczenia mieszkania i domu,

– 15% zniżki na ubezpieczenia turystyczne.

26. 20 zł taniej w Kolejach Wielkopolskich

Z kartą dużej rodziny można również nabyć w cenie promocyjnej bilety Kolei Wielkopolskich.

Rodzice oraz małżonkowie rodziców posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą skorzystać z ulgi:

– 37% na bilety jednorazowe przy przejazdach klasą drugą,

– 49% na bilety miesięczne imienne przy przejazdach klasą drugą.

27. Lepsze warunki ofert w Banku Pekao SA

W Banku Pekao SA z Kartą Dużej Rodziny można liczyć na promocyjne warunki różnych ofert, np.: zwroty za opłaty rachunków domowych nawet do 600 zł, darmowe Konto Przekorzystne, darmowe konto dla dzieci i młodzieży, a także preferencyjne warunki kredytów i pożyczek.

Więcej informacji na temat aktualnej oferty finansowej Banku Pekao SA można znaleźć na stronie: https://www.pekao.com.pl/kdr.

28. Zniżka 10% na zakupy w Martes Sport

Rodziny wielodzietne mogą także korzystać z obniżki 10% na sprzęt sportowy oraz odzież do ćwiczeń. Wszystkie produktu w sklepach Martes Sport, zarówno przy zakupach w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym, można nabyć ze zniżką w takiej wysokości po okazaniu ważnej Karty Dużej Rodziny lub wpisaniu jej kodu przy zamówieniu online.

29. Tańszy sprzęt w sklepach Partner AGD RTV

Ofertę promocyjną przygotował także dystrybutor sprzętów AGD i RTV – sklep Partner AGD RTV. Okaziciel Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny może dokonywać w tym sklepie zakupów ze zniżką w wysokości 5%.

30. Niższy abonament w sieci Play 

Oferta promocyjna dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny jest także oferowana przez sieć telefonii komórkowej Play. Przy skompletowaniu 5 numerów w jednej sieci otrzymamy 5 kart SIM w cenie 4. Oferta dotyczy różnych pakietów (za 20, 30 lub 35 zł za osobę).

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie sieci Play w zakładce Karta Dużej Rodziny: https://www.play.pl/promocja/karta-duzej-rodziny/.

31. 10% taniej w sklepach Coccodrillo

Przez rok można również skorzystać ze zniżki w wysokości 10% na produkty ze stacjonarnych sklepów sieci Coccodrillo. Póki co sklep przystąpił do KDR na okres od 27 marca 2019 roku do 27 marca 2020 roku. Co jednak istotne, „promocja nie łączy się z Programem Lojalnościowym, przecenami, rabatami, obniżkami, szczególnymi ofertami cenowymi lub produktowymi, które obowiązują w Sklepach Stacjonarnych”.

32. Zniżka na Pakiet Medyczny lub darmowe ubezpieczenia dla dziecka w Aviva

Dwa typy zniżek dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny przygotowała również firma ubezpieczeniowa Aviva. Pierwszym typem oferowanej zniżki jest darmowe ubezpieczenie NNW dla każdego dziecka w rodzinie w wieku do 2 lat. Aby skorzystać z oferty darmowego ubezpieczenia, wystarczy, że jeden z rodziców dziecka wykupi ubezpieczenie na życie Nowa Perspektywa.

Drugą opcją dla dużych rodzin w Avivie jest20% zniżki na Pakiet Medyczny „Bądź zdrów”dla całych rodzin. Pakiet ten, jak wskazuje Aviva, zapewnia stały i bezpłatny „dostęp do lekarzy i badań diagnostycznych dla całej rodziny w sieci prywatnych placówek medycznych”. W ramach pakietu można także trzy razy do roku korzystać z darmowego wezwania lekarza do domu.

Accessibility