KOPERTY ŻYCIA

Koperty Życia
Koperty Życia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bralinie, został włączony przez Powiatową Radę d/s Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Kępińskim w akcję „Koperta Życia”.

 

Akcja jest skierowana do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym numeru PESEL.

Pakiet z takimi informacjami powinien być wyeksponowany w widocznym, łatwo dostępnym miejscu, tak, by osoba ratująca życie bez problemu dotarła do wszystkich potrzebnych informacji związanych z pacjentem.

Kartę informacyjną wypełnić może sam chory, pielęgniarka środowiskowa oraz lekarz POZ. „Koperta życia” to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy Pogotowia Ratunkowego.

Zapraszamy więc osoby starsze, schorowane, samotne, do osobistego lub telefonicznego kontaktu z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bralinie.

Służymy pomocą od poniedziałku do piątku, w dni robocze, w godzinach 7:30-15:30.

Telefony kontaktowe:

  • 62 33 244 00
  • 690 960 173